Backpacking do Egiptu

egipt
Ciężko jest znaleźć osobę, która uprawia backpacking w Egipcie. Ciężko także dotrzeć do Egiptu bez biletu na samolot oraz bez pieniędzy. Backpacking polega na tym , że zabieramy ze sobą plecak, który jest wypełniony żywnością oraz najpotrzebniejszymi ubraniami.

Backpacking do Egiptu

Często także zabieramy ze sobą namiot. To wszystko . Wyruszamy przed siebie i liczymy na to , że dobrzy ludzie podwiozą nas chociaż trochę swoimi autami. W taki sposób wielu ludzi przemierzyło już całą Europę. Jednak wyruszenie na inny kontynent wymaga pieniędzy. Samolot nie zabierze nas z lotniska, gdy nie będziemy mieli biletu , a on kosztuje. Dlatego niektórzy decydują się na takie koszta, aby uprawiać backpacking w Egipcie. Przygotujmy się jednak na wydatek w obie strony, czyli na bilet do Egiptu i na bilet z powrotem do Europy lub od razu do kraju. Nie możemy przecież zapomnieć o powrocie, chyba, że backpacking staje się naszym sensem życia. Wówczas możemy podróżować po świecie i nie przejmować się rodzinnym krajem. To wspaniała przygoda dotycząca turystyki.

Zachwycający turystów Egipt

Egipt leży w Afryce Północno-Wschodniej nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem Czerwonym. Zajmuje powierzchnię 997 739 kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na cztery regiony geograficzne:Pustynię Libijską, Pustynię Arabską, dolinę i deltę Nilu i półwysep Synaj. Pustynia Libijska zajmuje dwie trzecie powierzchni kraju. Dolina Nilu położona jest na wschód od Pustyni Libijskiej i ma szerokość od 3 do 15 kilometrów. Na rzece w latach 1960 – 1970 wybudowano Wielką Tamę Asuańską, utworzony przez nią sztuczny zbiornik wodny otrzymał nazwę Jeziora Nasera. Egipska cywilizacja jest jedną z najstarszych cywilizacji świata. Dzieje starożytnego Egiptu historycy podzielili na Stare Państwo (z tego okresu pochodzą jedne z większych atrakcji turystycznych kraju, czyli piramidy w Gizie), Średnie Państwo i Nowe Państwo. Z okresu Nowego Państwa pochodzą kolejne znane zabytki tego kraju:świątynie w Tebach i Luksorze oraz nekropolia Dolina Królów. Stolicą kraju jest założony około 969 roku Kair, największe miasto nie tylko Afryki, ale całego Bliskiego Wschodu.

euro

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *