Fuerteventura – wakacje na wyspie

Omawiana wyspa Fuerteventura, to znakomite miejsce turystyczne dla wielu osób, kochających plażę, ocean. Wyspa to należy to Afryki. Powierzchnia terytorialna wyspy wynosi około tysiąca siedmiuset kilometrów kwadratowych. Jeśli chodzi o liczbę ludności zameldowaną na wyspie na stałe, to liczba ta wynosi około osiemdziesięciu siedmiu tysięcy mieszkańców. Podając dane dotyczące ludności, to warto jeszcze dodać, że gęstość zaludnienia na wyspie wynosi pięćdziesiąt dwie osoby na kilometr kwadratowy. Od lat czterdziestych dwudziestego wieku na terytorium wyspy znajduje się zbudowane lotnisko. Lotnisko od tamtego czasu zostało zmieniane i obecne lotnisko znajdujące się na wyspie jest niezmienne od sześćdziesiątego roku wieku dwudziestego, kiedy to na wyspie pojawili się turyści. Na wyspie znajdują się hotele, istnieje także infrastruktura turystyczna. Od dwa tysiące dziewiątego roku wyspa znajduje się w UNESCO, jako rezerwat biosfery UNESCO. Wyspa jest podłużna i stosunkowo wąska. W jednej z końców posiada duże zwężenie.

Komunikacja na Fuerteventura

Na wyspie Fuerteventura działa dobrze zorganizowana komunikacja miejska. Autobusy są niezawodne, szybkie, czyste i wygodne. Można również skorzystać z bogatej oferty taksówek, jednak wybierając się w dłuższą trasę warto wcześniej ustalić cenę. Na wyspach istnieje też wiele firm wypożyczających samochody od biura podróży http://last-minutes.pl. Aby skorzystać z ich usług trzeba wnieść odpowiednią opłatę, a ponadto mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy co najmniej jeden rok. Uiszczona opłata obejmuje również ubezpieczenie samochodu. Dodatkowo trzeba opłacić ubezpieczenie indywidualne kierowcy i pasażerów. Jazda samochodem nie powinna sprawiać większych problemów, ponieważ drogi są dobrze utrzymane i czytelnie oznakowane. Samochód wypożycza się z pełnym bakiem i w takim samym stanie powinno się go zwrócić. Można też skorzystać z oferty przelotów lokalnych, przeprawy promem. Można też zakosztować bardziej niekonwencjonalnej formy podróżowania i podziwiać żyjące na wolności delfiny i wieloryby podczas atrakcyjnej wycieczki wodolotem.

Wakacje na Fuerteventura – pomysły

Przyjeżdżając na hiszpańską wyspę Fuerteventura na wczasy na odpoczynek będziemy mieli wiele możliwość do spędzenia tego czasu w ciekawy sposób. Wyspę zalewa Ocean Atlantycki, gdzie wody oblewające wyspę są bardzo czyste i zachęcające do wodnych zabaw. Możemy ślizgać się na desce. Do wykorzystania jest wiele pięknych plac, na których zażyjemy słonecznych kąpieli i zregenerujemy swoje siły na kolejny rok ciężkiej pracy. Wyspa oferuje turystom możliwość spacerów turystycznych po wyspie. Będąc na Fuertaventurze powinniśmy ponadto odwiedzić szkółkę surfingową, gdzie być może uda nam się zdobyć cenną wiedze na temat techniki surfingu, może nauczymy się tam surfingu. Na terenie Fuertaventury http://wakacyjnehity.pl znajduje się ponadto kościół, wiatrak. Miejsca te są warte odwidzenia podczas naszego pobytu na wyspie. Wyspa oferuje wczasowiczom, turystom możliwość noclegów w różnych hotelach. Do wyboru jest wiele hoteli, gdzie będziemy mogli odpocząć po całym dniu atrakcji i porządnie się zdrzemnąć przed kolejnymi dniami atrakcji.

Co warto zobaczyć?

Kiedy już nacieszymy się plażą i kąpielami w oceanie warto trochę pozwiedzać. Na wyspie jest bardzo dużo miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest półwysep Jandia, stanowiący plażę rozciągającą się wzdłuż 30 km i szeroką na 10 km mówi pracownik biura podróży. Jedną z bardziej urokliwych osad na wyspie jest miasteczko zbudowane na małym wulkanie – Betancurii. Przez dłuższy czas było stolicą wyspy, ale straciło utraciło ten status z powodu braku żyznej gleby. W dzisiejszych czasach mieści się w nim siedziba biskupów. Wyspa słynie także z pięknie odrestaurowanej posiadłości wiejskiej z XVII wieku – Casa Santa Maria. To tutaj miejscowi artyści prezentują swoje rękodzieło. Warto odwiedzić też niewielką miejscowość o nazwie Antigua, w której znajduje się najstarszy, odrestaurowany młyn na Fuerteventura- El Molin. Inne polecane turystom obiekty to XVIII – wieczny kościół o fasadzie w stylu azteckim w miejscowości Páraja, wytwórnia preparatów aloesowych w Tiscamanita czy Centro de Arte w La Oliva. Wielu rozrywek dostarczą też miejsca bogate w sklepy pamiątkarskie, restauracje czy kluby nocne np. Caleta de Fuste czy Corralejo.

Fuerteventura – raj dla turystów

Wyspa należą do archipelagu Wysp Kanaryjskich, Fuertaventura, to miejsce wręcz przystosowane do przyjmowania turystów, wczasowiczów. Wybierając się tam na wczasy będziemy mieli możliwość opalania się na wielu plażach. Na wyspie znajduje się bowiem około stu pięćdziesięciu plaż. Temperatury panujące na terenie wyspy są bardzo korzystne i oscylują w granicach dwudziestu, trzydziestu stopni Celsjusza. Na wyspie znajdują się hotele o wysokim standardzie. Hotele na wyspie Fuertaventura mogą oferować baseny do kąpieli, place do gier zespołowych, typy siatkówka, być może tenis ziemny. W hotelu znajdziemy pokoje o wysokim standardzie, bogato wyposażone. W hotelach możemy spotkać miejsca, gdzie będziemy mogli spożyć posiłki. Z Polski na Fuertaventurę możemy się udać wylatując z lotnisk większych polskich miast, takich, jak Warszawa, Poznań. W ofertach wczasów na tejże wyspie często są zawierane posiłki składające się ze śniadań, oraz obiadokolacji. Na terenie hoteli możemy znaleźć dużo zieleni.

Fuerteventura – historia wyspy

Według najprawdopodobniejszej z hipotez pierwsi osadnicy trafili na wyspę Fuerteventura z Afryki. Słowo Mahorero (Majorero lub inaczej Maho), jest do dziś używane jako określanie mieszkańca wyspy. Etymologii tego słowa można dopatrywać się w antycznym słowie „mahos”, oznaczającym buty z koźlej skóry, noszone właśnie przez pierwszych osadników – Guanczów wczasy. Wcześniej wyspa posiadała nazwę – „Planaria”, wynikającą z jej charakterystycznego ukształtowania. WXI wieku p.n.e. na Fuerteventurę oraz Lanzarote przybyły pierwsze statki Fenicjan. Pierwsza wzmianka o Wyspach Szczęśliwych w dziele pisanym pochodzi z przełomu I i II wieku („Historia naturalna” Pliniusza Starszego). Zwiększenie zainteresowania wyspą nastąpiło na przełomie XIV/XV wieku za sprawą portugalskich i hiszpańskich handlarzy niewolników i poszukiwaczy skarbów. W 1405 na wyspę najechał Francuz Jean de Béthencourt i nadał swoje imię ówczesnej stolicy wyspy Betancurii. W 1835 roku stolicą wyspy zostało Puerto del Rosario i jest nią do dzisiaj. W 1927 roku Fuerteventura i Lanzarote, stały się częścią prowincji Gran Canarii. Pierwsi turyści pojawili się na wyspie w latach 60’ XX wieku.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz