Pierwsza podróż za granicę – co zabrać?

Pierwsze zagraniczne wakacje to niewątpliwie duża radość, ale także lekki stres. W wielu przypadkach oznacza jednocześnie pierwszy lot. Dlatego tak ważne, aby dobrze się przygotować do podróży i przede wszystkim mądrze spakować. Wizja dźwigania ciężkich bagaży na pewno nie jest kusząca, podobnie jak konieczność dopłaty za dodatkową walizkę w samolocie.

Podstawowe zasady pakowania na podróż zagraniczną

Jeżeli kierunek na wyjazd wybrany i wycieczka kupiona, to czas na pakowanie. Trudno się wtedy oprzeć pokusie wrzucenia do walizki jak najwięcej ilości rzeczy, bo przecież wszystko może się przydać. To jednak bardzo często popełniany błąd, szczególnie przez osoby pierwszy raz wyjeżdżające za granicę. Naprawdę nie trzeba zabierać ze sobą połowy dobytku, aby przyjemnie spędzić wakacyjny czas.

Podczas pakowania przede wszystkim należy zastanowić się, jaki charakter ma wyjazd i na jakie warunki pogodowe można liczyć. Logiczne jest, że zupełnie inne ubrania przydają się na afrykańskim safari niż na wakacje w luksusowym hotelu z opcją all inclusive. W tym pierwszym przypadku nawet najpiękniejsze szpilki warto pozostawić w domu, z kolei w hotelu niekoniecznie są potrzebne solidne buty trekkingowe, chyba że planuje się jakieś wycieczki poza miasto.

Znaczenie ma również pogoda. Lepiej pamiętać, że nawet lato w krajach północnoeuropejskich bywa dość chłodne i na wojaże po norweskich fiordach czy islandzkich bezdrożach dobrze zabrać jakieś cieplejsze ubrania.
Osobna kwestia to podróż samolotem i związane z nią ograniczenia dotyczące rozmiaru oraz wagi bagażu. Nadbagaż kosztuje, a wtedy lot może się okazać naprawdę drogi. Nie wszystko nadaje się też do wrzucenia w bagaż podręczny.

Im mniej, tym lepiej

Pakowanie nie może być chaotyczne, ale powinno być bardzo przemyślane. Doskonałym sposobem na narzucenie sobie pewnej dyscypliny okazuje się wybranie mniejszej walizki. Jeżeli czegoś zabraknie, to i tak na miejscu łatwo uzupełni się ewentualne braki – często w niezwykle korzystnej cenie.

Warto zabrać ze sobą wygodne i dość uniwersalne w charakterze ubrania, które pozwalają na tworzenie naprawdę różnorodnych zestawów. W upalne miejsca sprawdzają się rzeczy wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów. W razie potrzeby można je szybko przeprać i ponownie wykorzystać. Koniecznie należy też sprawdzić, czy wszędzie wejdzie się w krótkich spodenkach lub w sukience na ramiączkach.

Jeszcze większa wstrzemięźliwość jest zalecana podczas pakowania kosmetyków. Oczywiście krem ochronny, dobry antyperspirant czy akcesoria do mycia zębów są niezbędne, ale już szampon oraz żel pod prysznic zazwyczaj jest w łazience hotelowej albo można kupić na miejscu. Przydaje się natomiast apteczka z lekami przeciwbólowymi, plastrami i środkami odstraszającymi owady oraz łagodzącymi dolegliwości po ich ukąszeniu. Lepiej też nie zapominać ładowarki do telefonu. Jednak przede wszystkim należy zabrać ze sobą uśmiech i dobry humor, a wtedy wakacje będą udane, nawet gdy w domu zostanie ulubiona bluzka.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz