Wybierasz się w egzotyczną podróż? Zadbaj o swoje zdrowie i ciało!

Zdrowie i ciało

Odpoczynek w krajach zagranicznych to wśród polskich turystów coraz częściej i chętniej wybierany sposób na udane spędzenie wakacji. Zresztą nic w tym dziwnego, skoro biura podróży kuszą obietnicą pięknej pogody, błękitnego, czystego morza i niezapomnianych przygód. Gdy jednak planujemy egzotyczną podróż w odległy zakątek świata, musimy mieć świadomość, że gorące promienie słońca, słona woda oceanu i muskający wietrzyk nie pozostają bez wpływu na nasze ciało. Co zrobić, aby bronić się przed niekorzystnym działaniem tych czynników lub poradzić sobie ze skutkami ich ingerencji w stan skóry?

Jak chronić skórę podczas pobytu w egzotycznym zakątku świata?

Skóra nieprzyzwyczajona do silnego działania promieni słonecznych, pozostawiona bez odpowiedniej ochrony, może być narażona na poparzenia, a w skrajnych przypadkach na udar czy nawet zmiany nowotworowe. Bardzo często po powrocie z wakacji okazuje się też, że mamy pamiątkę w postaci przebarwień na skórze, pieprzyków i piegów. Aby temu zapobiec, powinniśmy stosować kremy z wysokimi faktorami filtrów UVA i UVB, chronić głowę za pomocą przewiewnego nakrycia (letniego kapelusza, czapki lub chusty), a także wybierać odzież w jasnych kolorach, nieprzyciągających promieni słonecznych. Dobrym rozwiązaniem jest też unikanie przebywania na słońcu w godzinach południowych.

Co jednak, gdy wskutek niewystarczającej ochrony, po powrocie okazuje się, że mamy nieestetyczne przebarwienia na skórze? W żadnym razie nie powinniśmy próbować usnąć je samodzielnie, ponieważ możemy sobie przynieść więcej szkody, niż pożytku. Rozsądnie jest wybrać się do kosmetologa, który – dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu – zaproponuje odpowiedni, profesjonalny zabieg kosmetyczny.

Usuwanie przebarwień na skórze w gabinecie kosmetycznym

Przede wszystkim odpowiednim czasem, w którym można się bezpiecznie poddać zabiegom kosmetycznym, mającym za zadanie redukcję przebarwień, jest jesień. Czyli pora, kiedy zazwyczaj kończą się już wakacyjne wojaże. Jednym z zabiegów oferowanych w tym zakresie przez profesjonalne gabinety kosmetyczne jest eksfoliacja, czyli złuszczanie naskórka za pomocą kwasów owocowych. Najczęściej do tego wykorzystuje się:

• kwas migdałowy,

• kwas glikolowy,

• kwas pirogronowy,

• kwas salicylowy.

Oprócz źródła pochodzenia, różnią się one między sobą także siłą oddziaływania. Kwasy te stosuje się w zależności od konkretnego rodzaju cery oraz jej potrzeb. Ogólnie natomiast zabieg eksfoliacji ma na celu usunięcie zrogowaciałych warstw naskórka, które powodują obniżenie produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie – powstawanie zmarszczek. Ale to nie wszystko. Oprócz wspomnianego działania oraz przywrócenia skórze możliwości swobodnego oddychania (przygotowując ją na skuteczne przyjęcie cennych składników odżywczych), opisywany zabieg również ujednolica jej strukturę, usuwając przy tym powstałe na niej przebarwienia.

Czytaj dalej o tego typu zmianach skórnych w tekście Przebarwienia na skórze – skąd się biorą i czy można im zaradzić? 

Inną kuracją, będącą pewnego rodzaju innowacją w dziedzinie kosmetologii, jest oczyszczanie wodorowe. Jego istotę stanowi użycie specjalnej aparatury w celu wprowadzenia w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które skutecznie ją oczyszczają i neutralizują wolne rodniki. Cały zabieg jest kilkuetapowy, co sprzyja jego efektywności. Podstawowe fazy składające się na kurację to:

  • peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja diamentowa, które usuwają resztki makijażu, inne zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek,
  • wprowadzenie do skóry aktywnego wodoru,
  • aplikacja kwasu hialuronowego, za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki,
  • wykonanie masażu twarzy wraz z rozprowadzeniem kremu pielęgnacyjnego.

W efekcie zabieg ten ma genialne działanie odmładzające i redukujące przebarwienia na skórze. Zresztą łatwo się o tym przekonać, gdy czyta się opinie innych osób, sięgając po więcej informacji o oczyszczaniu wodorowym.

Warto korzystać z opisanych wyżej kuracji, oferowanych przez gabinety kosmetyczne – zwłaszcza po okresie lata, gdy wypoczywaliśmy w ramach egzotycznych podróży, a nasza skóra była narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nadchodzące, chłodniejsze dni to idealny czas na to, aby zapewnić naszej skórze zasłużony odpoczynek i kompleksową regenerację.

redakcja serwisu

Related posts

Dodaj komentarz