Farba blond – to musisz wiedzieć przed farbowaniem

farbowanie wlosow

Wokół farbowania włosów na blond narosło sporo mitów. Co jednak jest prawdą i o czym powinnaś lub powinieneś pamiętać?

Farbowanie włosów na blond – dlaczego warto podchodzić do tego z ostrożnością?

Każdy z nas z pewnością wie, że farbowanie włosów rzadko kiedy jest gładkim, szybkim i prostym procesem. Oczywiście i tak nie sprawia to, że zarówno kobiety, jak i coraz częściej również mężczyźni, są zniechęcani do podejmowania się takiego zabiegu. Nowy kolor włosów jest bowiem szansą na kompletne odmienienie swojego wyglądu, choć bardzo często nowy kolor jest tylko jednym z etapów całkowitej metamorfozy. Trzeba jednak mieć z tyłu głowy, że mimo wszystko jest to zabieg dość inwazyjny, szczególnie jeżeli wykonujemy naprawdę spory przeskok dotyczący koloru.

Idealnym przykładem będzie tutaj chociażby zmiana brązowego czy czarnego koloru na blond. Oczywiście jasne włosy są marzeniem wielu i nic dziwnego, że często decydujemy się nawet na tak odważną zmianę. Warto jednak pamiętać w tym wszystkim o tym, że do takiego ruchu powinniśmy mimo wszystko podchodzić z pewną rezerwą. Niewłaściwe przeprowadzone farbowanie, które ma zakończyć się uzyskaniem wymarzonego przez nas odcienia blondu może nie tylko okazać się rozczarowaniem, ale również mocno zniszczyć nasze włosy.

Fakty i mity na temat farbowania włosów na blond

Nie da się ukryć, że farbowanie włosów na blond to temat, wokół którego możemy niestety znaleźć wiele nieprawdziwych lub przekoloryzowanych (sic!) informacji. Czas więc zmierzyć się z kilkoma mitami i sprawdzić, czy rzeczywiście mają one swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Wracamy znowu do tematu poruszanego wyżej. Czy farba blond na wyjątkowo ciemnych włosach nie jest zbyt radykalnym ruchem? Wiele osób uważa na przykład, że uzyskanie dobrego efektu jest w taki sposób niemożliwe. Oczywiście nie da się ukryć, że taki zabieg będzie wyjątkowo skomplikowany – konieczne będzie użycie mocnego utleniacza, by przygotować włosy do nowego koloru, a i tak po jednej wizycie efekt może być niewystarczający. Jest to jednak możliwe, choć z pewnością będziesz musiała czy musiał się nastawić na to, że nie będzie to takie proste.

Co zaś z samodzielnym farbowaniem włosów na blond? Wszystko zależy od tego, jak jasne są nasze naturalne włosy. Jeżeli zmiana nie będzie drastyczna, możesz spróbować takiego ruchu. Mimo wszystko jednak warto rozważyć wizytę u fryzjera, nawet jeżeli farbowanie nie będzie aż tak zmieniało koloru naszych włosów. Jeżeli zaś chodzi o ciemne włosy, nie ma tutaj pola do dyskusji – koniecznie powinniśmy odwiedzić salon fryzjerski!

redakcja serwisu

Related posts

Dodaj komentarz