Wycieczka do Sudanu – czy warto pojechać?

Czy warto pojechać do Sudanu?

Wycieczki po całym świecie są bardzo inspirujące i jednocześnie również bardzo interesujące, dlatego tak wiele osób decyduje zwiedzać się świat w różnych jego zakamarkach. Są osoby, które zdecydują się na wycieczkę w bardzo popularne kierunki i są osoby, które raczej wybiorą egzotyczne kierunki. Dla każdego znajdzie się coś interesującego.

Od jakiegoś czasu bardzo dużą popularnością cieszy się Sudan wśród osób, które szukają wyjątkowych przygód, ale pomimo to, wciąż nie jest to kraj aż tak często odwiedzany przez turystów. O samym Sudanie można powiedzieć, że jest to kraj w Afryce Północnej położony nad Morzem Czerwonym. Co w Sudanie jest takiego wyjątkowego, że przyciąga on taką uwagę?

Kraj pełen tajemnic

Sudan nazywany jest krajem pełnym tajemnic, który pachnie olejkami i kadzidłami. W tym kraju znajduje się więcej piramid niż w całym Egipcie. Kraj ten nie został jeszcze skażony przez masową turystykę, a ludzie są tutaj niezwykle mili oraz gościnni. Sudan to Sahara, Jebel Barkal – święta góra Nubijczyków, położone u styku Nilu Białego i Błękitnego Chartum, antyczne egipskie oraz meroickie świątynie. Należy wspomnieć również to, że Sudan jest najmłodszym krajem na świecie.

Sam opis tego miejsca zdecydowanie zachęca do tego, aby je odwiedzić. Jest w tym kraju coś wyjątkowego, co sprawia, że po każdym pobycie z miłą chęcią wraca się z powrotem. Wiele osób bardzo lubi takie interesujące klimaty.

Co warto zobaczyć w Sudanie?

Przede wszystkim podczas podróży do Sudanu warto zobaczyć Chartum, czyli stolicę kraju. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Dindar, ponieważ na jego obszarze występuje afrykańska sawanna, w której żyje mnóstwo lwów, słoni i antylop.

Ponadto warto zobaczyć największą pustynię świata Saharę, która znajduje się w północnej części kraju. Warta odwiedzenia jest również miejscowość Port Sudan, gdzie na wszystkich miłośników nurkowania czekają najlepsze rafy koralowe Morza Czerwonego. Innym ciekawym miejscem jest też stanowisko archeologiczne w Meroe.

Jak można zauważyć atrakcji jest bardzo dużo i są one bardzo nietuzinkowe, dlatego koniecznie trzeba odwiedzić każdy z powyższych punktów, bo są to miejsca bardzo wyjątkowe na mapie całego świata.

O większej liczbie ciekawych miejsc można przeczytać na stronie http://sudan.com.pl/sudan-poludniowy/

Jak zorganizować podróż?

Wycieczka do Sudanu niestety nie należy do najtańszych i trzeba liczyć się z większymi kosztami, ponieważ to bardzo egzotyczny kierunek. Ponadto jest kilka ważny aspektów, które trzeba przygotować wybierając się do Sudanu.

Co zatem jest najważniejsze?

Przede wszystkim trzeba zorganizować:

  • wizy – turyści podróżujący z Polski muszą wyrobić wizy; można to zrobić na przykład na lotnisku w stolicy Sudanu, jednak wymagane będzie przedstawienie listu rekomendacyjnego, a taki można uzyskać w ambasadzie tego kraju; najbliższe znajdują się w Brukseli oraz w Londynie,
  • potrzebny jest również paszport, który jest ważny jeszcze przynajmniej przez sześć miesięcy,
  • turyści odwiedzający Sudan muszą być zaszczepieni przeciwko żółtej febrze; jednak, poza tym zaleca się również szczepienia przed wścieklizną, tężcem, durem brzusznym, błonicą, polio, cholerą, wirusowym zapaleniem wątroby typu A i B oraz meningokokowym zapaleniem opon mózgowych; ponadto w Sudanie można również zapaść na dengę, bilharcjozę, AIDS, biegunkę bakteryjną i amebową oraz malarię.

To tylko kilka z podstawowych rzeczy, które warto znać, zanim podejmie się decyzję o wyjeździe do tak odległego kraju. Należy porozmawiać z podróżnikami i specjalistami, takimi jak lekarze, aby mieć pewność, że podróż w takie miejsce pod względem zdrowotnym będzie bezpieczna. Warto zobaczyć ciekawe miejsca na świecie, ale nie kosztem zdrowia lub życia.

redakcja serwisu

Related posts

Dodaj komentarz