Backpacking do Egiptu

egipt
Ciężko jest znaleźć osobę, która uprawia backpacking w Egipcie. Ciężko także dotrzeć do Egiptu bez biletu na samolot oraz bez pieniędzy. Backpacking polega na tym , że zabieramy ze sobą plecak, który jest wypełniony żywnością oraz najpotrzebniejszymi ubraniami.

Backpacking do Egiptu

Często także zabieramy ze sobą namiot. To wszystko . Wyruszamy przed siebie i liczymy na to , że dobrzy ludzie podwiozą nas chociaż trochę swoimi autami. W taki sposób wielu ludzi przemierzyło już całą Europę. Jednak wyruszenie na inny kontynent wymaga pieniędzy. Samolot nie zabierze nas z lotniska, gdy nie będziemy mieli biletu , a on kosztuje. Dlatego niektórzy decydują się na takie koszta, aby uprawiać backpacking w Egipcie. Przygotujmy się jednak na wydatek w obie strony, czyli na bilet do Egiptu i na bilet z powrotem do Europy lub od razu do kraju. Nie możemy przecież zapomnieć o powrocie, chyba, że backpacking staje się naszym sensem życia. Wówczas możemy podróżować po świecie i nie przejmować się rodzinnym krajem. To wspaniała przygoda dotycząca turystyki.

Zachwycający turystów Egipt

Egipt leży w Afryce Północno-Wschodniej nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem Czerwonym. Zajmuje powierzchnię 997 739 kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na cztery regiony geograficzne:Pustynię Libijską, Pustynię Arabską, dolinę i deltę Nilu i półwysep Synaj. Pustynia Libijska zajmuje dwie trzecie powierzchni kraju. Dolina Nilu położona jest na wschód od Pustyni Libijskiej i ma szerokość od 3 do 15 kilometrów. Na rzece w latach 1960 – 1970 wybudowano Wielką Tamę Asuańską, utworzony przez nią sztuczny zbiornik wodny otrzymał nazwę Jeziora Nasera. Egipska cywilizacja jest jedną z najstarszych cywilizacji świata. Dzieje starożytnego Egiptu historycy podzielili na Stare Państwo (z tego okresu pochodzą jedne z większych atrakcji turystycznych kraju, czyli piramidy w Gizie), Średnie Państwo i Nowe Państwo. Z okresu Nowego Państwa pochodzą kolejne znane zabytki tego kraju:świątynie w Tebach i Luksorze oraz nekropolia Dolina Królów. Stolicą kraju jest założony około 969 roku Kair, największe miasto nie tylko Afryki, ale całego Bliskiego Wschodu.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz