Gdzie wybrać się na długi czerwcowy weekend?

podroze weekendowe

Wiele osób wykorzystuje długi czerwcowy weekend, by odwiedzić najbliższe okolice lub zwiedzić dalsze regiony naszego kraju. Planując urlop, warto więc zastanowić się, co chcielibyśmy zobaczyć lub robić w tym czasie. Jeśli weźmiemy tylko jeden dzień wolnego, będziemy mogli wyjechać na cztery dni. Jeżeli jednak zaplanujemy sobie 4 dni urlopu w pracy, wówczas nasz długi czerwcowy weekend będzie trwał aż 9 dni. Gdzie warto wtedy wyjechać? Podpowiadamy.

Czy warto na długi czerwcowy weekend jechać na Mazury?

W czerwcu zazwyczaj pogoda jest już bardzo przyjemna, dlatego wykorzystując kilka dni wolnego od pracy, warto wyjechać na Mazury. Region ten obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Znajdziemy tu piękne jeziora i szlaki. Z tego powodu, niezależnie od tego, na jaką pogodę trafimy, bez wątpienia nie będziemy się tutaj nudzić. Warto więc wcześniej zadbać o rezerwację kwatery w tym regionie. 

Dużą popularnością na Mazurach cieszą się domki zlokalizowane nad jeziorami, takie jak na przykład te, które oferuje klub Mila. Komfortowe obiekty dostosowane są do różnych potrzeb gości. To doskonałe miejsce na odpoczynek nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również grup znajomych czy par. Ze względu na lokalizację nad jeziorem, w pobliżu znajdziemy plażę, wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także bazę gastronomiczną.

Czy warto na długi czerwcowy weekend jechać nad morze?

Na długi czerwcowy weekend możemy udać się również nad morze. Najsłynniejsze nadmorskie kurorty z pewnością będą w tym czasie tętniły już życiem. Musimy być jednak świadomi tego, że bardzo często w czerwcu woda w morzu jest jeszcze zimna, dlatego raczej nie uda nam się popływać. Jeżeli jednak pogoda dopisze, z pewnością uda nam się poleżeć na plaży i być może trochę opalić. Wybierając się w te rejony, warto jednak zastanowić się, czy w konkretnej lokalizacji w razie niepogody znajdują się jakieś atrakcje turystyczne, które będzie można zwiedzić. Jeżeli planujemy dłuższy urlop w czerwcu, możemy spędzić kilka dni nad morzem, a kilka dni na przykład na Mazurach.

Czy na długi czerwcowy weekend warto jechać w góry?

W długi czerwcowy weekend, z pewnością w górach będzie można spotkać wielu turystów. Dlatego jeżeli nie lubimy tłumów, powinniśmy wybrać mniej uczęszczane szlaki lub zaplanować wyjazd w Tatry w innym terminie. Jeżeli jednak nie przeszkadzają nam inni turyści, to taki wypad może być dobrą opcją. Nie zapominajmy również, że Tatry to niejedyne polskie góry, na długi czerwcowy weekend możemy udać się też w Karkonosze, Sudety czy Karpaty.

redakcja serwisu

Related posts

Dodaj komentarz