Last minute – małe ryzyko, duża oszczędność

wakacje

Wyjazd w ciepłe kraje, zwłaszcza te bliższe, nie musi być bardzo drogi. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów podróży i pobytu w jakimś miłym, wakacyjnym i raczej popularnym miejscu jest wykupienie wycieczki w ofercie last minute. Ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, kupuje się ją w ostatniej chwili, niesie ze sobą pewne ryzyko.

Wakacje Last minute

Ryzyko polega na tym, że w ostatniej chwili nie znajdziemy oferty, która będzie nam odpowiadała. Ale wobec ogromnej ilości ofert, jaką dysponują biura podróży, mając do tego do dyspozycji internet, ryzyko to jest naprawdę małe. To, że płaci się mniej nie oznacza, że jakiekolwiek inne prawa klienta są ograniczone. Tak samo można złożyć reklamację, tak samo trzeba podpisać umowę, w której prawa klienta muszą być wyszczególnione a tym samym zabezpieczone. Wakacje z biura podróży, obojętnie czy kupione w ofercie first minute, zwykłej czy w jakiejkolwiek promocji wymagają od kupującego uwagi, przestudiowania umowy, dopytania o szczegóły w końcu. W końcu chodzi o własny wypoczynek.

Oferty specjalne dla specjalnych klientów

Są rzeczy, które lubią niemal wszyscy. Na przykład na wakacje chce jeździć każdy. Na tę potrzebę odpowiadają biura podróży, które starają się spełnić każde życzenie. Na przykład normą stały się specjalne wyjazdy dla singli. Albo oferty specjalne dla żądnych przygód w egzotycznych miejscach. Biura starają się zagospodarować każdą niszę. Jeśli tylko pojawia się jakaś potrzeba niemal natychmiast powstaje oferta pozwalająca na jej zaspokojenie. Gdy tylko pojawili się emeryci z zasobniejszymi portfelami biura odpowiedziały ofertami dla osób z grupy wiekowej sześćdziesiąt plus. Kiedy osoby niepełnosprawne odważniej zaczęły poszukiwać możliwości wypoczynku i dla nich pojawiły się odpowiednio skrojone oferty. Dotarcie z nimi do zainteresowanych wybitnie ułatwił internet. Nawet osoby z niewielkich miejscowości mają dostęp do całego bogactwa ofert wakacyjnych – first minute, last minute – klienci biur podróży szybko nauczyli się korzystania z okazji. Powstają też nie tylko oferty, ale i całe biura podróży, które specjalizują się w obsłudze konkretnych potrzeb.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz