Polskie miejsca zabytkowe

polska

Wśród polskich miejsc zabytkowych można wymienić tzw. starówki, czyli starsze części miasta. Znajdują się w nich starsze budynki, pochodzące sprzed wielu lat, a także muzea i miejsca pamięci o bohaterach narodowych.

W Polsce znajdują się także zabytkowe kościoły i drewniane cerkwie, które są nie tylko pamiątką dawnego kultu, ale też malarstwa i rzeźby. Zwiedzać można także zamki, pałace i dwory, pochodzące z różnych wieków. Jedne z nich są odnowione i można w nich więcej zwiedzić, inne zniszczone przez toczące się w kraju wojny, obejrzeć można także same ruiny po dawnych zamkach. Można także spacerować po Parku Mużakowskim, który stanowi przykład europejskiej sztuki ogrodowej i Puszczy Białowiejskiej.

W Polsce znajdują się także budynki, posiadające walor zabytkowych

W Polsce znajdują się także budynki, posiadające walor zabytkowych, jak na przykład Hala Stulecia we Wrocławiu. Zwłaszcza wycieczki szkolne wybierają się do Królewskich kopalni soli w Bochni czy Wieliczce. Chyba obowiązkiem każdego Polaka jest odwiedzenie jednego z obozów zagłady, znajdujących się na terenie kraju. Miejscami, w których można poznać historię swojej Ojczyzny są także biblioteki i wystawy.

O różnych innych polskich miejscach zabytkowych można się dowiedzieć ze stron internetowych, a także folderów informacyjnych. W każdym z takich miejsc można także nabyć pamiątki, w tym książki historyczne i fotografie, które nie pozwolą nam zapomnieć o przeżytych chwilach, a także mogą zainteresować inne osoby i zachęcić je do odwiedzenia danego miejsca zabytkowego.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz