Religie wyznawane w Turcji

W każdym kraju, niezależnie od położenia, od lokalizacji, wielkości, języka, w jakim się tam mówi są wyznawcy różnych wiar. Zazwyczaj jest jednak jedna, przodująca wiara, najbardziej popularna, której wyznawców jest zdecydowanie najwięcej. W Turcji taką religią jest islam.

Turcja

Niemal sto procent mieszkańców jest właśnie tego wyznania. Statystyki nie są jednak do końca wiarygodne. Jeżeli dana jednostka nie deklaruje, jakiego jest wyznania wówczas automatycznie zaliczana jest do wyznawców islamu. Znikomy odsetek ludzi wierzących to prawosławni – i to właśnie oni plasują się na drugim miejscu. Wyznawców prawosławia, mimo wszystko, jest jednak bardzo niewielu – poniżej pół procenta ogólnej liczby ludzi wierzących. Wybierając się do Turcji musimy pamiętać o tym, że znajdujemy się w kraju islamskim, a co za tym idzie musimy się dostosować do pewnych panujących w nim zasad. Jest to szalenie istotne i żaden turysta nie może o tym zapomnieć. Na szczęście Turcja jest krajem bardzo otwartym na turystów, co jest zdecydowanym ułatwieniem.

Turystyka religijna

W ostatnich czasach bardzo rozwinęła się na rynku Polskim turystyka religijna. Biura zacierającą ręce z powodu rzeszy napływających klientów, zainteresowanych owym typem wycieczek. Coraz więcej osób chce uciec od codzienności w świat wewnętrznego odnowienia i dlatego też wybiera jedną z wielu możliwości udania się w drogę na wakacje w postaci pielgrzymki. Cele do pielgrzymowania bywają różne, nie mniej jednak zawsze związane są z wyznawaną przez jednostkę religią. Biura podróży są w stanie zapewnić podróżującym pielgrzymom wszystkie dostępne luksusy i atrakcje jakie tylko są możliwe na wyznaczonej trasie, oczywiście za odpowiednią odpłatą. Oprócz zapewnienia jak największego komfortu w odnowieniu duchowym człowieka, potrafią one także załatwić wejścia w często niedostępne miejsca dla pojedynczych podróżujących. Dla tego też kiedy wybieramy się w jakieś dalsze zakątki do zwiedzenia, zawsze warto skorzystać z oferty last minute owych biur podróży, w dodatku gdy jesteśmy początkującymi podróżującymi.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz