Wakacje w Zakynthos — dlaczego cieszą się niesłabnącą popularnością?

Zakynthos to jedna z najpopularniejszych greckich wysp, znana z pięknych plaż, czystego morza i imponujących klifów. Nic więc dziwnego, że jest corocznym celem setek tysięcy polskich turystów, których zachwyca najczęściej od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dlaczego wakacje w Zakynthos cieszą się niesłabnącą popularnością? Podpowiadamy. 

Mnogość ofert wakacji

Jednym z powodów, dla którego wiele osób decyduje się na to, aby spędzić wakacje w Zakynthos jest duża baza turystyczna i mnogość ofert dostępnych na każdą kieszeń. Na stronie https://www.traveligo.pl/ można znaleźć propozycje szybkiego wylotu, czyli tzw. oferty last minute, ale również możliwość rezerwacji wakacji w późniejszym terminie.

Na Zakynthos znajduje się wiele hoteli o różnym standardzie oferujących zarówno wyżywienie w opcji all Inclusive, jak i HB, a także same śniadania. Z tego powodu każda osoba, która będzie chciała spędzić urlop w tym miejscu z pewnością znajdzie ofertę idealnie dostosowaną do swoich potrzeb i budżetu, jakim dysponuje.

Piękne plaże i krajobrazy

Wakacje w Grecji pozwalają na podziwianie przepięknych plaż i niezwykłych kolorów morza. Na Zakynthos najbardziej charakterystycznym miejscem, chętnie uczęszczanym przez turystów jest Zatoka Wraku, a także półwysep Vassilkos oferujący piękne widoki. Symbolem wyspy stały się wodne żółwie, które składają na tutejszych plażach jaja. Jedną z ich ulubionych jest Gerekas, dlatego jeżeli chcemy podziwiać te niesamowite stworzenia lub jesteśmy fanami nurkowania, powinniśmy odwiedzić to miejsce. Zakynthos oferuje wiele plaż z bogatym zapleczem turystycznym. Wiele z nich jest dostosowanych do uprawiania sportów wodnych, a także potrzeb najmłodszych.

Zobacz także: https://travelovo.pl/ciekawe-miejsce-na-wyjazd/wakacje-w-egipcie-sprawdz-jakie-atrakcje-na-ciebie-czekaja

Urlop z rodziną lub przyjaciółmi

Wakacje w Zakynthos można spędzić zarówno z rodziną jak i przyjaciółmi, ponieważ każda grupa wiekowa znajdzie na tej wyspie atrakcje dedykowane dla siebie. Osoby, które chcą korzystać z życia nocnego, odnajdą tu wiele dyskotek, klubów i barów, gdzie imprezy trwają aż do świtu.

Małżeństwa lub pary chcąc spędzić romantyczny urlop we dwoje, z pewnością docenią możliwość zjedzenia kolacji o zachodzie słońca i podziwiania piękna przyrody, ale także relaksu w najlepszych hotelach. Rodziny z dziećmi z kolei chętnie wybierają się na Zakynthos ze względu na piękne plaże i łagodne zejścia do morza, a także wiele innych atrakcji, takich jak parki wodne, a także bogatą infrastrukturę i liczne tawerny z lokalną, wyśmienitą kuchnią.

 

redakcja serwisu

Related posts

Dodaj komentarz