Najpiękniejsze rejony na wakacje

wakacje

Wakacje to czas, kiedy można nareszcie wybrać się na zasłużony odpoczynek. Wiele osób mierzy się z dylematem, w jaki kierunek się udać. Latem popularnością cieszą się ciepłe strony – od uzdrowisk nad polskim morzem poczynając, aż po kraje takie jak Hiszpania, Włochy, Portugalia, Turcja, Grecja, Bułgaria, Chorwacja, czy Czarnogóra. Inni wybiorą jednak piękne tereny górskie – zarówno obszary Tatr, Karkonoszy i Bieszczad mają swój urok. Część osób uda się też podziwiać Alpy, a jeszcze inni zdecydują się odwiedzić Skandynawię – m.in. wspaniałe norweskie fiordy wyglądają okazałe.

Sardynia i jej piękno

Włochy są niezwykle atrakcyjnym miejscem przyciągającym wielu turystów.Rzym ze swoją historią, Mediolan – stolica mody oraz urokliwa Sycylia – to tylko nieliczne ciekawe miejsca. Jednak olbrzymią popularnością cieszy się także Sardynia. To wszystko za sprawą krystalicznie czystej, błękitnej wody i piaszczystych plaż. Tego typu widoki możemy podziwiać zwłaszcza w parku narodowym Ma Maddalena. Stolicą Sardynii jest Cagliari, gdzie znajduje się okazały amfiteatr rzymski. Duże wrażenie robi też Wąwóz Su Gurroppu oraz plaże w Chia. Z tego rejonu wywozi się również znany bukmacher betclic, który podbija europejskie rynki w zakładach sportowych.

Preikestolen i wejście na szczyt

Zwiedzić Norwegię za jednym razem jest trudno. Ten kraj ma w sobie mnóstwo wizualnych atrakcji. Szczególnie należy skupić się jednak na uznanym przez BBC za najpiękniejsze miejsce na Ziemi – Preikestolen. Dostać się na tę półkę skalną nie jest ciężko – zajmie to kilka godzin. Wcześniej trzeba jednak dostać się autobusem na parking przy szlaku. Widok ze szczytu jest imponujący. Pobyt na Pulpit Rock jest zazwyczaj konsolidowany z wizytą w Stavanger – mieście znanym z Muzeum Ropy Naftowej.

Santorini

Wśród greckich wysp swoim urokiem zachwyca Santorini. Wrażeń dostarcza zachód słońca na tle błękitnego morza, ale także charakterystyczne domki z niebieskimi kopułami. Stolicą wyspy jest Firmą, gdzie można dokonać zakupów licznych pamiątek, ale plażowicze najchętniej zjeżdżają się na wypoczynek do Kamari z piękną promenadą oraz dużą liczbą dyskotek, restauracji oraz pubów.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz