Zalety kupna nowego samochodu

samochód

Gdy zastanawiasz się nad tym, jaki samochód kupić – nowy, czy używany – większość ludzi doradzi ci, że najlepiej wyjdziesz na kupnie używanego – głównie przez szybki spadek wartości tych pierwszych. Jednak nie zawsze tak jest – czasem zalety kupna nowego auta przewyższają oszczędności płynące z kupna używanego.

Gwarancja

Kupując (bądź wygrywając w zakładach bukmacherskich) nowy samochód zawsze dostajemy na niego gwarancję. Dzięki temu możemy być pewni, że w ciągu pierwszych kilku lat posiadania auta nie zapłacimy wysokiego rachunku za jego utrzymanie. To, co dokładnie pokrywa gwarancja, zależy od producenta, ale niemal każda usterka, która powstała nie z naszej winy, zostanie naprawiona nie na nasz koszt.

Znajomość historii samochodu

Wybierając auto z salonu możemy być pewni co do autentyczności jego historii. Wiemy, co działo się z nim przed zakupem. Kupując auto używane nie mamy tego luksusu. Nie będziemy nigdy na 100% wiedzieć, czy na pewno używano go zgodnie z przeznaczeniem, jak o niego dbano, ani nawet czy jest bezwypadkowy. Możemy trafić na egzemplarz, który miała w swojej ofercie jakaś wypożyczalnia aut – mnogość kierowców i to, że przynajmniej część z nich o niego nie dbała, z pewnością odbiło się na jego stanie technicznym.

Możliwość personalizacji 

Kupując nowe auto możesz skonfigurować je idealnie pod siebie. Możesz wybrać taki kolor, silnik, felgi, tapicerkę, czy wyposażenie, jakie będzie ci najbardziej pasować. Kupując używane auto musisz wybierać z tego, co jest na rynku – są duże szanse, że nie znajdziesz dokładnie takiego modelu, jaki chcesz.

Nowoczesne technologie

Nowy samochód zazwyczaj będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne, przez co często będzie spalał mniej paliwa i emitował do atmosfery mniej szkodliwych substancji, niż starsze modele. Dobrym przykładem są tu samochody Porsche (które można wygrać na zakładach bukmacherskich) które w trybie ekonomicznym nie palą dużo.  Mało tego, obecnie postęp rozwoju systemów bezpieczeństwa jest na tyle szybki, że nawet roczny samochód potrafi okazać się przestarzały pod tym względem. Na kupnie używanego auta można zaoszczędzić, ale czy warto to robić kosztem naszego bezpieczeństwa?

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz