Perły turystyczne polskiego nadbrzeża

Tańsze bilety lotnicze i szeroka oferta wyjazdów zagranicznych, organizowanych przez rozmaite biura podróży nie sprawiły, że wyjazdy nad polskie morze przestały cieszyć się ogromną popularnością wśród Polaków. Wakacje nad Bałtykiem są na topie! Morze Bałtyckie zyskuje także w oczach naszych zachodnich i wschodnich sąsiadów.

Liczne atrakcje, nieuciążliwe temperatury, rozwinięta baza noclegowa oraz szerokie, piaszczyste plaże sprawiają, że bałtyckie kurorty przyjmują setki tysięcy turystów każdego lata. Który kurort nad morzem wybrać? Jakie miejscowości nadmorskie cieszą się największą popularnością? Wybierz hotel w Kołobrzegu, pensjonat w Międzyzdrojach lub Apartamenty nad morzem w Krynicy i ciesz się magicznym urlopem nad polskim morzem. Które miejscowości nadmorskie warto odwiedzić podczas wakacji? Gdzie warto jechać? Jakie czynniki wziąć pod uwagę planując urlop nad Bałtykiem?

Apartamenty nad morzem w Krynicy: wakacje na Mierzei Wiślanej.

Krynica Morska to perła Mierzei Wiślanej. Urokliwe miasteczko położone jest pomiędzy Morzem Bałtyckim i Zalewem Wiślanym. Kurort łączy dwa brzegi, ciesząc się ogromną popularnością wśród turystów. To uzdrowisko, w miejscowości panuje przyjazny zdrowy mikroklimat pomagający leczyć np. choroby tarczycy. W okolicy nie ma ciężkiego przemysłu, a 70% okolicznych terenów zajmują lasy. To doskonałe miejsce do odpoczynku na łonie natury! W Krynicy Morskiej nie sposób się nudzić. Wczasowicze mają do dyspozycji wiele wodnych rozrywek. Jedną z ciekawych atrakcji familijnych jest rejs statkiem wycieczkowym po Zalewie Wiślanym. Port Główny w Krynicy to obowiązkowy punkt na mapie turystycznych miejsc do zobaczenia. Jeśli dodamy do tego klimatyczne uliczki, dobre restauracje i wiele szlaków rowerowych i spacerowych, powstanie wzorcowy projekt idealnego kurortu na rodzinne wakacje nad Bałtykiem. Krynica Morska to bursztynowa perła Morza Bałtyckiego, nic dziwnego, że powstają w niej nowe inwestycje nad morzem i nad Zalewem Wiślanym.

Gdańsk, Gdynia i Sopot: wakacje w Trójmieście.

Trójmiasto i Półwysep Helski to najpopularniejszy kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków. Spacer po sopockiej ul. Monte Cassino, wizyta na gdańskiej starówce oraz odwiedzenie Skweru Kościuszki w Gdyni to obowiązkowe punkty wycieczek do Trójmiasta. Miasta Zatoki Gdańskiej mają doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Turyści znajdą tu noclegi na każdą kieszeń. We wszystkich wymienionych miastach działają tanie hostele oraz pięciogwiazdkowe hotele. Gdańsk, Gdynia i Sopot są ze sobą doskonale skomunikowane, pomiędzy miastami jeździ Szybka Kolej Miejska. W wakacje odbywa się tu wiele imprez i festiwali, od Opener’a, przez Jarmark Dominikański aż po Sopot Festiwal.

Wakacyjny wyjazd do Międzyzdrojów: udane wakacje w popularnym kurorcie.

Międzyzdroje to kolejne z uzdrowisk w naszym zestawieniu. To przepiękny kurort w województwie zachodniopomorskim, który przyciąga gości od 150 lat. Blisko stąd mieści się Woliński Park Narodowy. Kurort cieszy się popularnością wśród sław. Miasto stworzyło własną promenadę gwiazd polskiej, co roku odbywa się huczne świętowanie odsłaniania kolejnych. W Alei Gwiazd możemy zobaczyć odciski rąk sław takich jak: Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz czy Piotr Adamczyk. Symbolem miasta jest długie na 395 metrów Molo. Odwiedzając Międzyzdroje, warto wstąpić także do gabinetu figur woskowych oraz zagrody pokazowej żubrów na pobliskiej wyspie Wolin.

Urlop w Mielnie: zabawa i szerokie plaże.

Mielno słynie z imprez do białego rana, jednak w rozległym kurorcie znajdą się także spokojne miejsca, przyjazne rodzinie i osobom starszym. Jedną z atrakcji przyrodniczych jest Aleja lipowa, biegnąca wzdłuż drogi z Mielna do Mielenka. Odwiedzając Mielno, warto zwiedzić grodzisko starosłowiańskie, liczne pomniki oraz przystanie rybackie. W kurorcie nie brakuje rozrywek dla całej rodziny.

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? Poznaj zalety nadmorskich miejscowości i spędź niezapomniane chwile z najbliższymi.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz