Co zabrać ze sobą nad morze?

Wynajem apartamentów nad morzem

Spore grono Polaków rokrocznie spędza wakacje nad polskim morzem. Jest pięknie, jeśli pogoda dopisuje to atmosfera niczym nie odbiega od wakacji spędzonych na plaży w innych europejskich krajach. Do tego dochodzi również fakt, że nie wyjeżdżamy poza granice kraju – z bardzo różnych powodów. Od czysto finansowych (choć tu argument o cenie jest mocno przesadzony –różnice w cenach polskich i zagranicznych wakacji powoli się zacierają), poprzez polityczne po zdrowotne.

Niemniej jednak, wyjazd nad morze zawsze jest czymś miłym i przyjemnym, na co z chęcią przystajemy, gdy tylko ktoś złoży nam propozycję. Niezależnie od tego w jakim terminie postanowimy wybrać się nad morze, ważne jest odpowiednie przygotowanie do wyjazdu i zaplanowanie całej eskapady. Na pytanie o to co zabrać ze sobą nad morze, jeszcze kilka lat temu odpowiedzielibyśmy zupełnie inaczej. Dzisiejsze udogodnienia dla turystów i gości nadmorskich kurortów sprawiają jednak, że lista bagażowa znacząco się skróciła. Ale o tym za chwilę – zacznijmy chronologicznie od początku.

Dobra organizacja całego wyjazdu jest kluczem do sukcesu. Zaplanujmy ją więc jak należy – z odpowiednim przynajmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem (biorąc pod uwagę termin rezerwacji noclegu). W pierwszym kroku sprawdźmy jakie miejsce chcemy odwiedzić – kierujmy się zasadą polecenia (ktoś był i potwierdza, że w tym miasteczku jest fajnie) lub działajmy spontanicznie (to nam się podoba, więc tam jedziemy). Starajmy się nie dopasowywać do dostępności miejsc noclegowych. Jeśli marzy Ci się urlop w Darłowie, bo nigdy tam nie byliście, ale nie znajdujesz miejsca i rezerwujesz po raz dwudziesty miejsce w Ustce – to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli marzysz o wakacjach w danym miejscu – poszukuj do upadłego. Nie pozwól sobie na popadnięcie w turystyczną monotonię, jeśli w miejscu w którym bywasz czegoś ci brakuje – co innego, jeśli jedziesz tam po raz „któryś” i nadal czujesz się w nim cudownie.

Zadbaj o odpowiedni nocleg – zdecydowanie najlepszą opcją na rodzinne wakacje nad morzem są apartamenty do wynajęcia (sprawdź: https://baltickorona.pl/wynajem-apartamentow/). Dlaczego? Ponieważ decydując się na tą formę noclegu, zmniejszasz swój wyjazdowy bagaż przynajmniej o połowę, gdyż wszystko (poza rzeczami osobistymi) czeka już na Ciebie w apartamencie. Ogromną przewagą apartamentów do wynajęcia jest fakt, że przybywając do nich gość ma poczuć się jak w domu – może czuć się jak mieszkaniec lokalu o wyższym niż codzienny standard, jednak nie powinno mu na wyjeździe niczego zabraknąć. I rzeczywiście – w apartamentach nad morzem, które przeznaczone są na wynajem na gości zawsze czeka świeża pościel (którą można też zmieniać co kilka dni), komplety ręczników, środki higieny osobistej. W apartamentach zawsze są aneksy kuchenne lub samodzielne kuchnie, które są wyposażone w nakrycia (zwykle dla 4 -6 osób) i garnki, patelnie oraz inne akcesoria. W zasadzie obowiązkowym elementem każdego apartamentu jest lodówka, płyta grzewcza i czajnik elektryczny, jednak coraz częściej możemy także liczyć na zmywarkę i kuchenkę mikrofalową.

Planowanie co zabrać ze sobą na urlop rozpocznij od rozmowy z obsługą miejsca noclegowego – zapytaj czy zapewniają wymienione wyżej przedmioty. Jeśli nie, to na podstawie zyskanych informacji dopytaj czego będzie brakowało.

W nowoczesnych apartamentach do wynajęcia, gospodarze zostawiają nawet parawany, parasole, hamaki, leżaki, namioty plażowe i inne akcesoria, które mogą przydać się w czasie wyjazdy nad morze. Dzięki temu, że taki asortyment będzie już na Ciebie czekał w apartamencie, Twój bagaż będzie odpowiednio mniejszy.

Odzież i rzeczy osobiste

Zdecydowaną większość waszego wakacyjnego bagażu powinny stanowić właśnie ubrania, obuwie, bielizna i rzeczy osobiste. Dobierz garderobę odpowiednio do pogody jednak pamiętaj o tym, żeby zawsze zabrać coś na dużo cieplejsze i dużo zimniejsze dni, niż przewidujesz. Pogoda nad morzem bywa zaskakująca i może sprawić Ci niespodziankę – warto zatem być na to przygotowanym.

Zabierz również niezbędne artykuły osobiste – kosmetyki, środki do pielęgnacji etc.

Wyposażenie – RTV i AGD

W zasadzie – jeśli ty lub Twoje dzieci i bliscy nie jesteście uzależnieni od konsoli do gier czy oglądania filmów na laptopie lub nie jesteście pracoholikami – nie musicie zabierać niczego ze sobą. Prawdopodobnie w każdym apartamencie nad morzem do wynajęcia na turystów będzie czekał duży telewizor z dostępem do TV naziemnej, cyfrowej, a coraz częściej również do specjalnych aplikacji takich jak Netflix.

Jeżeli w czasie urlopu nie potrzebujesz również pracować ani sprawdzać niczego, poza tym co możesz zrobić na smartfonie, zbędny będzie ci również laptop! Zostaw go w domu i na urlopie – odpoczywaj.

Leki i niezbędne suplementy

Oczywiście aptekę znajdziesz w każdej większej nadmorskiej miejscowości, a w mniejszych tzw. punkty apteczne. Nie musisz się więc obawiać, że w razie nagłej choroby nie znajdziesz pomocy. Jeśli natomiast któryś z członków Twojej rodziny bierze stałe leki lub mogą mu się zdarzyć ataki, w których jedynym szybkim ratunkiem jest specjalistyczny lek – koniecznie zabierz ten lek ze sobą, to bardzo ważne. Jeśli przyjmujecie na co dzień suplementy i witaminy, również warto wziąć je ze sobą – organizmy nie lubią nagłych i częstych zmian.

redakcja easytour.pl

Related posts

Dodaj komentarz