Wakacje zimą – gdzie się wybrać?

Wyjazd na wakacje zimą nie musi oznaczać szusowania na nartach i podziwiania zaśnieżonych szczytów górskich. Wielu urlopowiczów stawia na ciepłe kraje w których można złapać sporo witaminy D kąpać się w promieniach słonecznych z dala od siarczystych mrozów. Sprawdźmy, jakie kierunki są najczęściej wybierane.

Wakacje zimą w ciepłych krajach – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Luksus, obsługa na bardzo wysokim poziomie i słońce, które pieści skórę przez cały rok. Do tego dodać w bonusie nieskazitelne plaże, przepiękną panoramę wraz z ciepłą wodą, to mamy przepis na idealne wakacje zimą. Zjednoczone Emiraty Arabskie, bo o nich mowa to mekka dla amatorów klimatycznych i tętniących życiem kurortów, bycia blisko pustyni oraz ludzi, którzy słyną ze swojej gościnności.

Idealny urlop w zimie – postaw na Dominikanę

Dominikana to kolejny kierunek na który warto zwrócić uwagę przeglądając oferty na wakacje w zimie. Idealna pogoda na wczasy, to przede wszystkim okres od grudnia do kwietnia, kiedy to mamy świetną okazję do uprawiania sportów wodnych, jak również plażowania czy też nurkowania. Wówczas średnie temperatury oscylują wokół 30 stopni Celsjusza, natomiast wody – 25.

Senegal – idealny kierunek na wakacje zimą

Kolejnym punktem na mapie zimowego urlopu może być Senegal, który konsekwentnie wspina się na wyżyny popularności wśród amatorów ciepłych kierunków w środku zimy. Mówiąc Senegal myślisz znakomita baza hotelowa (i przede wszystkim bardzo różnorodna) wraz z przepyszną kuchnią oraz niesamowitymi plażami w bonusie z dziką przyrodą. Jednym z wartych zobaczenia punktów na mapie zwiedzania Senegalu może być Pustynia Lompoul, która słynie z przepięknych wydm pokrytych rudym piaskiem. Nie można przejść obojętnie także obok Parku Narodowego Niokolo Koba w którym można spotkać egzotyczne zwierzęta, a wśród nich między innymi krokodyle czy też hipopotamy.

Wakacje zimą w ciepłych krajach – Maroko

Stawianie na Maroko to kolejna propozycja na idealne wakacje w zimie. To przepis na skąpany w słońcu urlop – idealny dla osób, którym zależy na stosunkowo krótkim locie. To kraj, który znajdziemy na skraju pustyni Sahara, więc możemy być pewni, że wysokie temperatury będą się w nim utrzymywać przez całą zimę. Być może nie będą to tropikalne upały, ale na pewno nie zmarzmiemy. To kraj w którym nowoczesność miesza się z tradycją – idealne miejsce dla osób, którym zależy na spotkaniu z orientem z luksusem w tle.

redakcja serwisu

Related posts

Dodaj komentarz